Święty Mikołaj dla Seniora

09.11.2022 r. w naszej Szkole ruszyła po raz pierwszy akcja Święty Mikołaj dla Seniora! Wzięliśmy udział w akcji o zasięgu ogólnopolskim, której celem jest spełnianie marzeń i potrzeb osób przebywających w domach pomocy społecznej oraz placówkach opieki.

Dokonaliśmy wyboru listu spośród 11557 listów napisanych przez pensjonariuszy z całej Polski. Wybór listu wiązał się nie tylko z przygotowaniem materialnego podarunku w postaci artykułów codziennego użytku, ubrań czy słodyczy ale przede wszystkim z walką z samotnością towarzyszącą podopiecznym placówek opiekuńczych.

Z wielka przyjemnością i wzruszeniem kompletowaliśmy paczkę dla Pani Ani, pensjonariuszki DPS Jutrzenka w Zgorzelcu. Przygotowana przez naszą Szkołę paczka dotarła 01.12.22 r. do domu pomocy społecznej.

Mamy nadzieję, że nasze indywidualne podejście, zaangażowanie i serce, jakie włożyliśmy w akcję pozwoli Pani Ani przypomnieć sobie dziecięcą radość magii Świąt. Wierzymy, że wręczanie  prezentów przygotowanych i dedykowanych z myślą o danej osobie sprawi, że poczuje się Ona wyjątkowo ważna i dostrzeżona.

Każda akcja charytatywna   przybliża nas do osób potrzebujących, starszych, schorowanych, samotnych i w ten sposób uczy budowania relacji i dostrzeżenia drugiego człowieka. A w takich momentach łzy wzruszenia nie są objawem słabości lecz wrażliwości i dobra.

Skip to content