Szkolny

Internat

Krótka historia

Pierwszy internat Szkoły mieścił się w dzisiejszym pensjonacie „Apollo” przy ulicy Gimnazjalnej. Obiekt był jednak kosztowny w utrzymaniu (wymagał ciągłych remontów) i został sprzedany. Poza tym już na początku lat 80-tych Kuratorium Oświaty i Wychowania zakupiło rozpoczętą budowę pensjonatu z przeznaczeniem na nowy internat. Następnie organ prowadzący (Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze) zajął się dokończeniem jego budowy.

Nowoczesny, piękny internat oddano do użytku 1 września 2001r. Nasi wychowankowie mają tu doskonałe warunki do nauki i mieszkania.

W czasie ferii letnich i zimowych staramy się pozyskiwać dodatkowe środki poprzez wynajmowanie internatu zorganizowanym grupom młodzieży z całej Polski.

Osoby zainteresowane wynajmem pokoi prosimy o kontakt z kierownikiem gospodarczym Szkoły.

Oferta

  • W internacie znajduje się 15 pokoi 3-4 osobowych, świetlica, sala do gier i zabaw, aneks kuchenny oraz bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu.
  • Na każdym piętrze są łazienki.
  • Od 1 września 2019 r. cena za internat i wyżywienie wynosi: 120 PLN/m-c za pobyt; 15 PLN – całodzienne wyżywienie (3 posiłki).
  • Szkoła posiada własną kuchnię i stołówkę, która wydaje śniadania, obiady i kolacje. Wychowankowie mieszkający w internacie są zobowiązani do korzystania z trzech posiłków. Pozostali uczniowie mają możliwość wykupienia obiadów.
Skip to content