Plener fotograficzny w Warszawie

W dniach 21-23 maja 10-osobowa grupa uczniów z profilu informatycznego wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce do stolicy. Na tych zajęciach szczególną uwagę kierujemy na fotografię, media, reklamę i grafikę komputerową, stąd pomysł na taką wyprawę.

Celami wycieczki były:

  • poszerzanie wiedzy na: sztukę, historię, nauki przyrodnicze czy technologię,
  • rozwijanie kreatywności i poszukiwanie inspiracji do pracy na zajęciach,
  • a przede wszystkim – zwiedzanie stolicy, poznanie historii odwiedzanych miejsc i wykonanie dokumentacji foto-wideo do przyszłych projektów szkolnych. Jesienią z tych materiałów powstanie publikacja elektronicznej lub drukowanej, a także wystawa.

Plan zwiedzania był bardzo ambitny i udało się go zrealizować niemal w całości. Oto atrakcje, które odwiedziliśmy: Muzeum Techniki w PKiN, Muzeum w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Melt Museum, Centrum Pieniądza NBP, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Starówka, Zamek Królewski, Bulwary nad Wisłą, okolice Sejmu/Senatu, stadionu Legii Warszawa i kilka innych.

Pogoda i nastroje były doskonałe. Codziennie pokonywaliśmy po ok. 17 km pieszo i trochę transportem miejskim, robiliśmy sesje fotograficzne i spacery nocą.

Z całej wyprawy powstało kilka tysięcy zdjęć i nieco filmów. Ich weryfikacja i obróbka na pewno zajmie jeszcze kilka tygodni, ale poniżej zamieszczam parę ujęć i link do minutowej rolki na FB.

Skip to content