Kinga Mareczek Mistrzynią Czech w sprincie

W dniach 24-26.09.2021 w czeskim Libercu odbyły się Mistrzostwa Czech w biegach na nartorolkach. W zawodach wzięły udział kadry narodowe Polskiego Związku Narciarskiego, w tym kadra Młodzieżowa, do której od obecnego sezonu należy nasza uczennica Kinga Mareczek.

W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostały sprinty stylem dowolnym. Zarówno w kwalifikacjach jak i w finale Kinga pokonała wszystkie rywalki zza południowej granicy zdobywając przy tym złoty medal Mistrzostw Czech.

Drugiego dnia do pokonania był dystans 10km stylem dowolnym ze startu interwałowego. Walka Kingi o złoto toczyła się do ostatnich metrów trasy. Ostatecznie zajęła 2 miejsce, a do mistrzostwa zabrakło zaledwie 3 sekundy w kategorii Juniorek.

Zdjęcia: własne