Wystawa „Razem na ratunek”

„Dobrowolnie przyrzekam pod słowem honoru, że póki zdrów będę, na każde wezwanie naczelnika lub jego zastępcy – bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawię się w oznaczonym miejscu
i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy ludziom jej potrzebującym”

Od wypowiedzenia tych właśnie słów ratownicy GOPR rozpoczynają swą służbę.

W 70 rocznicę powołania ratownictwa górskiego w Sudetach w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii reportażowej Daniela Antosika, pt. „Razem na ratunek”.

Tworzy ją zbiór 30 zdjęć opowiadających o działalności Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Powstały one podczas autentycznych działań i akcji ratowniczych w górach na przestrzeni ostatnich trzech dekad.

W inauguracji wystawy, obok włodarzy miasta, przedstawicieli GOPR i wielu szacownych gości z kraju i zagranicy, wzięli również udział przedstawiciele klasy IIIa  o profilu ratowniczym  wraz ze swoją wychowawczynią, Renatą Domańską.

Uczniowie byli pod wrażeniem reporterskiej opowieści o urokach, trudach i wyzwaniach górskiej służby, niebezpiecznym pięknie i potędze gór oraz konfrontacji człowieka z siłami natury.

Skip to content