Wspólne kolędowanie – spotkanie integracyjne

Po raz pierwszy w naszej szkole przebywali wychowankowie Domu Pomocy Społecznej „Junior” z Miłkowa (chłopcy niepełnosprawni intelektualnie).  Goście przybyli do nas z Gwiazdą, barwnie przebrani za kolędników. W trakcie spotkania zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, natomiast uczennice z DZS w Karpaczu przy blasku zimnych ogni wykonały pastorałkę „Jest taki dzień”. Wszyscy nawzajem składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Po kolędowaniu p. Dyrektor Bogusława Kozłowska wspólnie z uczennicami wręczyła chłopcom drobne prezenty. Na wspólnym kolędowaniu obecna była również Pani Anna Zębik – radna powiatowa, która od wielu lat jest przyjaciółką wychowanków z DPS-u w Miłkowie. Wszyscy obecni zostali obdarowani przez p. Anię świątecznymi podarunkami.

Później po wykonaniu pamiątkowych zdjęć i rozpakowaniu prezentów wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Na twarzach chłopców widać było uśmiech. Spotkanie to dostarczyło im nowych, pozytywnych emocji, a nasza młodzież poprzez bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie miała możliwość kształtowania właściwych postaw i zachowań oraz uczenia się bezinteresowności i wrażliwości na potrzeby innych.

Skip to content