Finał wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt

W dniu 30.01.2023 w hali sportowej naszej szkoły drużyna dziewcząt rozpoczęła rywalizację  w zawodach międzyszkolnych w piłce nożnej halowej  w ramach „Licealiady”. Pierwsze rozgrywki miały rangę powiatową, nasze uczennice bez problemu zwyciężyły i awansowali do finału strefowego.

Dnia 28.02.2023 w Lubaniu odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w halowej piłce nożnej dziewcząt.  Reprezentacja Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu rywalizowała ze szkołami z: Bolesławca,  Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Rakowic Wielkich i dwoma szkołami z Lubania.

Siedem zespołów rozstawionych było w dwóch  grupach, gdzie grano systemem każdy z każdym. Dziewczęta  DZS Karpacz rozpoczęły turniej w grupie I od remisu 0-0 z zespołem ze szkoły im. Adama Mickiewicz z Lubania.

Drugi mecz przyniósł naszym zawodniczkom porażkę 0-2 z zespołem z ZSZiO Kamiennej Góry.

Ostatni mecz w grupie to wysoka  wygrana 3-0 nad zespołem z Bolesławca.

Kolejny mecz to już półfinał z drugim zespołem grupy II-rozpędzone dziewczęta DZS Karpacz rozegrały bardzo dobre spotkanie wygrywając 2-0 z ZSOiT z Jeleniej Góry i weszły do finału turnieju.

O złoty medal przyszło nam zmierzyć się ponownie z drużyną ZSZiO Kamiennej Góry, która w drugim półfinale pokonała 5-0 zespół  ZSZiO im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej. Mecz finałowy był zacięty, wyrównany i zakończył się remisem 1-1. Do rozstrzygnięcia finału rozegrano trzy kolejki rzutów karnych. O zwycięstwie zdecydowała jedna  bramka, którą strzeliła nasza zawodniczka i to nasz zespół cieszył  się ze złotego medalu.

Kolejność końcowa Finału Strefy:

  • I m. – DZS Karpacz
  • II m – ZSZiO Kamienna Góra
  • III m. -ZSOiT Jelenia Góra
  • IV m. – KZL Lubań
  • V m. – Bolesławiec
  • VI- VII m. Rakowice Wlk.  i Lubań A.M.

Zwycięstwo w Mistrzostwach Strefy Jeleniogórskiej dało awans naszym dziewczętom do Finału wojewódzkiego w halowej piłce nożnej i ostatecznie  IV miejsce w województwie dolnośląskim.  Najlepszą zawodniczką w  finale w naszym zespole została uznana Nikola M.

Bardzo cieszymy się z wysokiego wyniku naszej reprezentacji i gratulujemy naszym zawodniczkom.

Skład  DZS Karpacz: Dominika K. i Zofia J. kl 4tp, Karina N. i Weronika P, kl. 3a, Barbara G. i Oliwia P. kl 2a, Nikola M. kl 1as, Natalia W. kl 1tg oraz Martyna P. i Wiktoria P kl. 1th. Opiekun zespołu: Karolina Koćmierowska.

Skip to content